Díjazottak

dijak01

XII. KÁN TENYÉSZÁLLAT BÍRÁLATOK EREDMÉNYE – 2018
____________________________________________________

Magyar Állattenyésztők Szövetsége díjai:
• Tenyésztés-szervezési díj: A 25 éves Magyar Juh – és Kecsketenyésztő Szövetség kapta a színvonalas tenyészállat-bemutatók és tanácskozások szervezéséért.
• Tenyésztési nagydíj: az egyházasrádóci Húshasznú Szarvasmarhatenyésztő Bt. kapta színvonalas tenyésztői munkájának elismeréseként.

A kiállítás legszebb madár díját kapja: Tanai László tenyésztő énekes papagájáért.
A kiállítás legszebb galamb díját kapja: Tóth István tenyésztő KING galambjáért.
____________________________________________________

HÚSMARHA

Hereford fajta összevont kategóriája:
1. 396/0 számú tenyészbika, Mezőfalvi Mg. Zrt.
2. 466/9 számú tehén borjával, Mezőfalvi Mg. Zrt.
3. 731/5 számú növendék bika, Mezőfalvi Mg. Zrt.

Murray Grey fajta tenyészbika kategóriája:
1. 093/9 számú tenyészbika, Rio Alto Kft.
2. 096/6 számú tenyészbika, Szabó Antal.
3. 094/0 számú tenyészbika, Rio Alto Kft.

A Murray Grey Tenyésztők Egyesülete különdíját kapja
• Zubor Tibor a fajta tenyésztési progjamjában való részvételért, amit az embriótechnológia alkalmazása tett lehetővé.

Murray Grey fajta összevont ketegóriája:
1. 063/9 számú tehén borjával, Rio Alto Kft.
2. 010/4 számú növendékbika, Kapsovári Egyetem.
3. 009/0 számú növendékbika, Szabó Antal.

Angus fajta tenyészbika kategóriája:
1. 743/0 számú tenyészbika, Rio Alto Kft.
2. 226/4 számú tenyészbika, Rio Alto Kft.
3. 737/8 számú tenyészbika, Rio Alto Kft.

Angus fajta borjas tehén kategóriája:
1. 336/2 számú tehén, Hubertus Bt.
2. 920/4 számú tehén, Rio Alto Kft.
3. 009/7 számú tehén, Rio Alto Kft.

A Magyar Aberdeen Angus és Galloway Tenyésztő Egyesület különdíját kapta:
• Keller András tenyészüsző felkészítéséért és felvezetéséért.

Charlolais fajta anyatehén borjával kategóriája:
1. 323-as katalógusszámú tehén, Süle Katalin Elza
2. 322-es katalógusszámú tehén, Zselicvölgy-Szabadidőfarm Zrt.
3. 2987-es használati számú tején, NPK Charolais-Farm Kft.

Charlolais fajta növendék üsző és növendék bika kategóriája:
2. 301-es katalógusszámú üsző, Zselicvölgy-Szabadidőfarm Zrt.
3. 302-es katalógusszámú üsző, Zselicvölgy-Szabadidőfarm Zrt.
2. 300-as katalógusszámú bika, Zselicvölgy-Szabadidőfarm Zrt.

A Magyar Charolais Tenyésztők Egyesülete Különdíját kapta:
• Süle Katalin Elza tenyésztő a kiállításon való színvonalas megjelenésért.
• A Zselicvölgy-Szabadidőfarm Zrt., a kiállításon bemutatott kiváló tenyészállataiért.

Limousin fajták borjas tehén kategóriája:
1. 3044 es fülszámú Pipacs, Lovasberényi Argár Kft.
2. 3733-es fülszámú Hamvas, Lovasberényi Argár Kft.
3. 1307-es fülszámú Sári, Mozsgai József, Sellye.

A Limousin és Blonde d’Aquitane Tenyésztők Egyesülete különdíját kapta:
• Mozsgai József a kiállításon bemutatott üszőiért. A díj 15 adag szaporítóanyag a Donzenac nevű francia Limousin tenyészbikától.

Blonde d’Aquitane fajta fiatal tenyészbika kategóriája:
1. 7678-as fülszámú Slap, Alkotmány Agro Mg. Zrt.
2. 3871-es fülszámú Sütő, Határőr Mg. Zrt.
2. 0061-es fülszámú Siló, Babócsai Biofarm Mg. Kft.
1. 7683-as fülszámú Slukk, Alkotmány Agro Mg. Zrt.

Blonde d’Aquitane fajta fiatal üsző kategóriája:
1. 3764-es fülszámú Amande, Határőr Mg. Zrt.
2. 3339-es Jypsie, Fűzvölgyi Agrár. Zrt.
3. 3328-as Jaila, Fűzvölgyi Agrár. Zrt.
3. 3792-es fülszámú Deesse, Határőr Mg. Zrt.

____________________________________________________

MAGYARTARKA

Kettőshasznú Magyartarka vemhes üsző kategória:
3. 161 kat. számú HALLE, apja: GS WATKINS, Johann Windisch Passail
3. 124 kat. számú ARANYOS, apja: 22167 HOLLÓKŐ, Georgikon Tanüzem Kft., Keszthely
3. 123 kat. számú KÁVÉ, apja: 27596 NET, Húshasznú Bt Nyőgér
2. 122 kat. számú KATICA, apja: 27057 MILES, Rácz Dániel , Ják
1. 127 kat. számú CSALFA, apja: 22168 HORTOBÁGY, Kaposvári Egyetem, Kaposvár

Kettőshasznú Magyartarka elsőborjas tehén kategória:
2. 132 kat. számú ZSUZSA, apja: 21190 GURIGA, Teveli Mg Zrt Tevel
1. 131 kat. számú HILDA, apja: 27530 SIWIL, Húshasznú Bt Nyőgér

Kettőshasznú Magyartarka többször ellett tehén kategóriája:
2. 141 kat. számú: FLÓRA, apja: 16456 ZSOMBOR, Gyalogh-Páli Annamária, Kemenesmagasi
1. 139 kat. számú KÁVÉ, apja: 24579 KUPEC, Húshasznú Bt. Nyőgér

Magyartarka Tenyésztői Nagydíj:
• 131 kat. számú HILDA, apja: 27530 SIWIL, Húshasznú Bt. Nyőgér

Húshasznosítású vemhes üsző kategóriája:
1. 111 kat. számú ÖDÖN, apja: 28749 PERSELY, Nagyvázsonyi Mg. Kft., Nagyvázsony

Húshasznosítású anyatehén borjával kategóriája:
3. 153 kat. számú KATICA, apja: 20259 FRÉDI, Őrségi Nemzeti Park, Őriszentpéter
2. 154 kat. számú IRMA, apja: 17076 ASTORIA, Húshasznú Bt, Nyőgér
1. 155 kat számú SZUSZI, apja: 15505 TAJTI, Csörnöcmenti Mg. Szövetkezet, Vasvár

A Magyartarka Tenyésztők Egyesülete különdíját kapja:
• Rongits Ferenc máriakálnoki tenyésztő a színvonalasan felkészített és felvezetett magyartarka vemhes üszőért.
• Tenyésztési Program magas szintű végrehajtásáért a Kaposvári Egyetem
• Stájerországi Szarvasmarha Tenyésztő Egyesülete a kiállításon bemutatott vemhes üszőiért.

A Stájerországi Hegyitarka Tenyésztők Egyesületének ügyvezető igazgatója Reinhard Pfleger díszes kolomp különdíját kapja:
• dr. Húth Balázs, a magyar és osztrák közös szakmai együttműködés elmélyítéséért és a hegyitarka-tenyésztésért folytatott munkájának elismeréséül.

____________________________________________________

JUH ÉS KECSKE

2018-ban Aranykampó díjat kapott:
• Kozmér László, Szajk
• Molnár Béla ifj., Soltvadkert

“Schandl József” tenyésztési díjat kapja:
• Székely Pál, aki az elmúlt 40 évben meghatározó szerepet töltött be a juh-kecske törzskönyvezési munka újjászervezésében, az állattenyésztési kiállítások megszervezésében és a Szövetség létrehozásában.

Megköszönve Papp Józsefnek, hogy egy évig otthont adott az év tenyésztője vándordíjnak, ez alkalommal megkapja a vándordíj kicsinyített mását, hogy mindig emlékezzenek erre a díjra.

“2018. Év Tenyésztője” díját kapja:
• Stropek László böhönyei juhtenyésztő a suffolk és a berrichon du cher fajták tenyésztésében és bemutatásában kifejtett eredményes tevékenységéért.

3. helyezettek:

Holló Mátyásné, Uszód • berrichon du cher növendékkos és • berrichon du cher jerke csoportjáért
Lugosi László, Kiskunfélegyháza • ile de france jerke csoportjáért
Nagy István Zsolt, Mezőcsát • ile de france jerke csoportjáért
Sebők Mihály, Törtel • magyar merinó jerke és • német húsmerinó anya csoportjáért
Tóth Béláné, Báta • bábolna tetra jerke csoportjáért
Toldiné Ódor Nóra, Domony • anglo-núbiai gödölye csoportjáért

2. helyezettek:
Golf-Szelid Bt., Dunapataj • lacaune jerke csoportjáért
Kozmér László, Szajk • charollais jerke csoportjáért
Lajkó Levente, Üllés • fehér suffolk jerke csoportjáért
Lugosi László, Kiskunfélegyháza • suffolk jerke csoportjáért
Sebők Mihály, Törtel • német húsmerinó jerke csoportjáért
ifj. Sebők Mihály, Törtel • német feketefejű anya csoportjáért
Veres István, Balmazújváros • magyar merinó jerke csoportjáért
Ivanics Mihály, Erdősmárok • magyar parlagi gödölye csoportjáért

1. helyezettek:
Holló Mátyásné, Uszód • berrichon du cher tenyészkos és • berrichon du cher anyajuh csoportjáért
Kiss Gyula, Szabadhídvég • német húsmerinó jerke és • texel jerke csoportjáért
Kaposvári Egyetem • suffolk jerke csoportjáért
Stropek László, Böhönye • berrichon du cher jerke és • berrichon du cher anyajuh csoportjáért
Farkas Gyöngyvér, Nemesapáti • anglo-núbiai gödölye csoportjáért

Juhtenyésztési nagydíjat kapja:
• Holló Mátyás uszódi tenyésztő kapta berrichon du cher csoportjaiért.

Kecsketenyésztés nagydíjat kapja:
• Farkas Gyöngyvér, Nemesapáti

A Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség juhtenyésztési különdíját
• Kiss Gyula szabadhídvégi tenyésztő kapta német húsmerinó és texel tenyészállataiért

A Merinó Szakbizottság különdíját
• Sebők Mihály törteli tenyésztő kapta a bemutatott magyar merinó és német húsmerinó csoportjaiért.

A Húsjuh Szakbizottság különdíját
• Lugosi László kiskunfélegyházi tenyésztő kapta a kiállításon bemutatott suffolk és ile de france csoportjaiért.

A Tej Szakbizottság különdíját
• Ivanics Mihály erdősmároki tenyésztő kapta a kiállításon bemutatott magyar parlagi kecske csoportjaiért.

Tóth Árpád iparművész, Sárbogárd különdíját (gravírozott „RÉVÉSZ” bicskát) kapta:
• Lajkó Levente üllési tenyésztő
• Toldiné Ódor Nóra domonyi tenyésztő

____________________________________________________

SERTÉS

3. helyezett a Kéleshús Kft., jánoshalmai tenyészete Magyar Nagyfehér kocasüldő csoportjával.
3. helyezett Hoffman és Társa, kisherendi tenyészete Magyar Lapály kocasüldő csoportjával.
2. helyezett Rau Sándor, hódmezővásárhelyi tenyésztő Magyar Nagyfehér X Magyar Lapály kocasüldő csoportjával.
2. helyezett Georgikon Tanüzem Nonprofit Kft., keszthelyi tenyészete Magyar Nagyfehér kocasüldő csoportjával.
2. helyezett Borotai Sertéshús Zrt., borotai tenyészete Duroc kansüldőjével.
3. helyezett Pigmix 2006 Kft., tamási tenyészete Magyar Nagyfehér kansüldőjével
1. helyezett a Pigmix 2006 Kft., tamási tenyészete Magyar Nagyfehér kocasüldő csoportjával.
1. helyezett Ráczné Gyalog Stefánia, jáki tenyészete Magyar Nagyfehér X Magyar Lapály kocasüldő csoportjával.
1. helyezett Fekete József, gyanógeregyei tenyésztő Pietrain kansüldőjével.

Sertéstenyésztési nagydíjat kapja:
• Fekete József, gyanógeregyei tenyésztő 42-es katalógusszámú Pietrain X Hampshire kansüldőjével.

A Magyar Fajtatiszta Sertést Tenyésztők Egyesületének különdíjait kapta:
• Ozorai Táp Kft. ozorai tenyészete a bemutatott kocasüldő csoportjaiért
• Pálhalmai Agrospeciál Kft. pálhalmai tenyészete a bemutatott kiváló küllemű Magyar Nagyfehér X Magyar Lapály kocasüldő csoportjáért.
• Kéleshús Kft. jánoshalmai tenyészete a kiállítás legszebb hízócsoportjáért.
• Legszebb kocasüldő díját a Pigmix 2006 Kft., tamási tenyészete nyerte el a 18-as katalógusszámú Magyar Nagyfehér kocasüldőjével.
• Legszebb kansüldő díját Fekete József gyanógeregyei tenyésztő nyerte el 42-es katalógusszámú Pietrain X Hampshire kansüldőjével.
• Legeredményesebb Kiállító különdíját Fekete József, gyanógeregyei tenyésztő kapta.

____________________________________________________

Kancák osztálya:
3. helyezett: 2827 Kata nevű kanca. tenyésztő: Kaposvári Egyetem Vadgazdálkodási Tájközpont, tulajdonos: Kaposvári Egyetem Vadgazdálkodási Tájközpont, kiállító: Kaposvári Egyetem Vadgazdálkodási Tájközpont
2. helyezett: 3043 Zima nevű kanca, tenyésztő: Szentpéteri Szabolcs Félix (Vízvár), tulajdonos: Szentpéteri Szabolcs Félix, kiállító: Szentpéteri Szabolcs Félix
1. helyezett a 2776-os Róna, tenyésztő: Pekár László (Pereked) tulajdonos: Pekár László, kiállító: Pekár László

Mének osztálya:
3. helyezett: 5962 Tiszföldvár 231 Bajnok, tenyésztő: Tiszaföldvár, tulajdonos: Tiszaföldvár, kiállító: Tiszaföldvár
2. helyezett:5959 Zalalövő 38 Fizimiska, tenyésztő: Horváth László Zalalövő, tulajdonos: Szalay Bence Dániel (Kaposfüred), kiállító: Szalay Bence Dániel (Kaposfüred)
1. helyezett a 6073-as Hobol 276 Oktáv , tenyésztő: Biztric Lajos (Hobol) tulajdonos: Nagy Ferenc (Tiszaföldvár), kiállító: Nagy Ferenc (Tiszaföldvár)

Hidegvérű fajta csoportjának tenyésztési nagydíját kapta:
2776-os Róna nevű kanca. tenyésztő: Pekár László (Pereked), tulajdonos: Pekár László, kiállító: Pekár László

A Hidegvérű Lótenyésztő Országos Egyesület különdíjait kapta:
• Takács Ákos taszári hidegvérű lótenyésztőt, a bemutatott tenyészkancájáért.
• Zsiga Lajos göllei hidegvérű lótenyésztőt, a bemutatott tenyészkancájáért.
• Tánczos Tamás hetesi hidegvérű lótenyésztőt, a bemutatott tenyészménért.
• Rácz Dániel, jáki muraközi típusú lótenyésztőt, a bemutatott tenyészkancájáért.
• Kaposvári Egyetem bőszénfai Vadgazdálkodási Tájközpontja.

A Hidegvérű Lótenyésztő Országos Egyesület a 2018. évben megrendezett ménvizsga győztesének ajánlott különdíját kapta:
• 6070 törzskönyvi számú Hobol 276 Oktáv kapja, tenyésztője: Bisztric Lajos, Hobol. A tulajdonos: Nagy Ferenc, A Kiállító: Nagy Ferenc.

Köszönet a
• Mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság fogatainak és a
• Szilvásváradi Állami Ménesgazdaság fogatainak, hogy ahogy oly sokszor már, idén is emelik a kiállítás színvonalát bemutatott fogataikkal.

____________________________________________________

HOLSTEIN-FRÍZ SZARVASMARHA

Szűzüsző I. kategória:
1. helyezett 210-es katalógusszámú 3427 Roza28, Tenyésztő: Mezőgalfalvai Mg. Zrt., Mezőfalva. Apja: 25402 BLUEMENFELD PRINCE RED-ET TL TV
2. helyezett 202-es katalógusszámú 1982 RÉKA, Tenyésztő: Bicskei Mg. zrt., Etyek, Ödönmajor. Apja: 27267, Etyek, Máglya GW ATWOOD
3. helyezett 209-es katalógusszámú 2823 PIRI, tenyésztő: Bos-Fruct Agrárszövetkezet, Kazsok. Apa. 29734, WESTCOAST Pledge

Szűzüsző II. kategória:
1. helyezett a 217-es katalógusszámú 4750 MILÁNÓ, Tenyésztő: Makó, Makói Hagymakertész Kft., Apja: 28559 GO-FARM ROYAL EUDON
2. helyezett a 215-ös 5996 VILMA. Tenyésztő: Milkmen Földesi Tejtermelő Kft. , Földespuszta. Apja: 27708 SNOWBIZ CHANNEL
3. helyezett a 218-as katalógusszámú 3163 IDA. Tenyésztő: Mezőfalvai Mg. Zrt., Mezőfalva. Apja: 28245 LADYS-MANOR OKTOBERFEST

Vemhes üsző kategória:
I. helyezett a 221-es 3891 Borjádi Flóra Fontaine Tenyésztő: Borjádi Mg. Zrt., Borjád, Apa: 28147 TOC-FARM FONTAINE
II. helyezett a 223-as 4658 Cili, Teyésztő a Makói Hagymakertész Kft, Makó, Apa: 25840 NO-FLA PATRON
III. heyezett a 222-es 6561 Gomba, Tenyésztő: Magyaralmási Agrár Zrt., Magyaralmás, Apa: 26856 ISONOZO

Első borjas tehén kategória:
I. helyezett a 234-es 5404 Rózsi, tenyésztő: Bos-Frucht Agrárszövetkezet, Kazsok, Apa: 26423 WA-DEL BRYANT
II. helyezett a 235-ös 2404 Lidi, teyésztő: Cseprekál István, Ráckeresztúr, Apa: 19530 BG E.T. SHOTTLE
III. helyezett a 231-es 6470 Törpi, tenyésztő: Bos-Frucht Agrárszövetkezet, Kazsok, Apa: 27334 COMESTAR LINEMAN

Többször ellett tehén kategória:
I.helyzett a 242-es 5023 Gabi, tenyésztő: Pálhalmai Agrospeciál Kft., Dunaújváros, Pálhalma, apa: 24274 SYNERGY ALTAJENKINS
II. helyezett: 239-es 3458 Borjádi Baba Smurf, tenyésztője: Borjádi Mg. Zrt., Borjád. APA: 24799 CHARTROISE SMURF
III. helyezett: 240-es 4126 Szöcske, tenyésztő: Makói Hagymakertész Kft., Makó. Apa: 23600 CO-OP DON JUAN

A kiállítás legszebb tőgyű tehene:
231-es 6470 Törpi, tenyésztő: Bos-Frucht Agrárszövetkezet, Kazsok, Apa: 27334 COMESTAR LINEMAN

A kiállítás nagydíjas tenyészállata:
242-es 5023 Gabi, tenyésztő: Pálhalmai Agrospeciál Kft., Dunaújváros, Pálhalma, apa: 24274 SYNERGY ALTAJENKINS

A kiállítás reserve champion tenyészállata:
221-es 3891 Borjádi Flóra Fontaine Tenyésztő: Borjádi Mg. Zrt., Borjád, Apa: 28147 TOC-FARM FONTAINE
lított magyar hidegvérű lovak közül a legtöbbnek a tenyésztője volt.